pielęgnacja skóry 40+

intensywny tryb życia, duże miasto, praca, dom, codzienne czynności. Trzeba w tym wszystkim znaleźć czas dla siebie i swojej skóry.

 

nie namawiamy oczywiście do porzucenia swoich obowiązków i życia w mieście. Ale może do wygenerowania trochę czasu dla siebie. Na odpoczynek i przyjemności. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać czasu. Tak samo utraty jędrności skóry i jej elastyczności. Możemy jednak dbać o nią i proces starzenia lekko opóźnić. W okolicach 40 roku życia do wyraźnie utrwalonych już zmarszczek mimicznych dochodzą powstające w trakcie snu zmarszczki „poduszkowe. Tego typu zmarszczki to odpowiedź na ugniatanie skóry. Stanowią one wspólną grupę statycznych zmarszczek, które po naciągnięciu skóry nie znikają. Niestety.

czy to już?

skórę około 40 roku życia z widocznymi zmarszczkami i obniżoną jędrnością zdradza wiotkość i widoczna utrata jędrności. Wyraźniejsze stają się zmarszczki, brak witalności i zmęczenie. Głównymi przyczynami zachodzących zmian są: upływający czas, uwarunkowania genetyczne, intensywny i niehigieniczny tryb życia, brak snu, niewłaściwa dieta, używki. Niesprzyjająca jest także źle dobrana pielęgnacja.

skóra po 40 roku życia potrzebuje troskliwej pielęgnacji, wzmacniającej jej struktury. Zapobiegnie to zwiotczeniu i utracie napięcia, przywróci jędrność i elastyczność. Uzupełni także obniżony poziom nawilżenia oraz spłyci zmarszczki. To czas, by podjąć kroki przeciw fotostarzeniu.

jeden, dobrze dobrany kosmetyk może być skuteczniejszy niż kilka, stosowanych na ten sam problem. To, co możesz zrobić dla swojej skóry to stosować właściwie dobrane kosmetyki, dla Twojego rodzaju skóry.

pielęgnacja na dzień.

w dzień pamiętaj o nawilżeniu. Celem pielęgnacji dziennej jest ujędrnienie skóry i ochrona przed promieniowaniem UV i wolnymi rodnikami, które uszkadzają kolagen i elastynę. Nie chcemy przecież osłabić kondycji skóry. W pierwszej linii ochrony stawiaj kosmetyki wzmacniające funkcję podporową skóry i zapobiegające jej wiotczeniu. Wybierz kosmetyk, który stanowi wsparcie dla skóry w mieście, gdzie zanieczyszczone środowisko, styl i tempo życia mogą być zagrożeniem dla jej dobrego wyglądu postaw na krem, który działa na 3 płaszczyznach:

1. chroni przed szkodliwym wpływem środowiska miejskiego (smog, powietrze złej jakości, spaliny, kurz, klimatyzacja, suche i ogrzewane powietrze) oraz promieniowaniem UV
2. naprawia uszkodzenia i łagodzi podrażnienia
3. wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, poprawia jej kondycję i przywraca komfort

pielęgnacja pod oczy.

właściwie dobrana powinna zapobiec wiotczeniu delikatnej skóry wokół oczu oraz pozwolić redukować zmarszczki. Nie bój się przyciągać spojrzeniem. Wybierz krem, który ujędrnia i uelastycznia skórę wokół oczu, wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, eliminuje cienie pod oczami oraz przywraca witalność i wypoczęte spojrzenie.

pielęgnacja na noc.

w nocy, gdy Ty spisz, Twoja skóra pracuje. Należy dostarczyć jej składników, które pobudzą procesy odnowy naskórka i intensywnie go zregenerują. Noc to czas kiedy skóra regeneruje się po intensywnym dniu i kontakcie z promieniami UV i wolnymi rodnikami. Twoja skóra potrzebuje kremu, który spowalnia procesy starzenia, ujędrnia, uelastycznia i napina skórę, a także wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Powinien też przywracać świeży i wypoczęty wygląd po przebudzeniu oraz nawilżać i zapobiegać nocnej utracie wody z naskórka.

ps

to koniec rad na dziś. Jeszcze siedzisz przed komputerem? Wyłącz zbędne odbiorniki i zadbaj o swoją skórę. Gracie przecież w duecie.

uzupełnij pielęgnajcę o

green,
oczyszczanie.

łagodny płyn micelarny-tonik 2 w 1, 200 ml

bestseller
16,99 zł KUP

dermo face,
physio.

żel do mycia twarzy i oczu, 150 ml

bestseller
19,99 zł KUP

green oils,
matowienie.

orzeźwiający żel peelingujący do mycia twarzy, 150 ml

bestseller
16,99 zł KUP

dermo face,
sebio.

maska czarny detox, 40 ml

bestseller
32,99 zł KUP

obserwuj nas na Instagramie.