pielęgnacja skóry 30+

skóra około 30 roku życia z pierwszymi oznakami starzenia, pozbawiona blasku, często bywa podrażniona i zaczerwieniona, traci na elastyczności i jędrności. Dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji, nieco innej rano niż wieczorem.

 

 

pierwsze zmarszczki są dostrzegalne już po 25 roku życia. Najszybciej pojawiają się zmarszczki mimiczne. Powstają one prostopadle do mięśni, których częste skurcze tworzą zagłębienia na skórze. Ich cechą charakterystyczną jest to, że znikają całkowicie po naciągnięciu skóry. Nie o to jednak chodzi, by się nienaturalnie prężyć, ale o to by zmarszczki umiejętnie wypełnić. Zwykle pierwsze widoczne stają się zmarszczki w górnej części twarzy, najczęściej to kurze łapki w okolicy oczu, typowe są także zmarszczki na czole, tzw. lwia zmarszczka między brwiami oraz bruzdy nosowo-wargowe.

czy to już?

skórę z pierwszymi zmarszczkami rozpoznasz po poszarzałym kolorycie, braku blasku i witalności, obniżonej elastyczności. Pierwsze zmarszczki mimiczne znajdziesz w obszarach objętych ruchami mimicznymi. To oczywiście nie oznacza, że masz nie wyrażać swoich emocji. Uśmiechaj się, marszcz czoło. Bądź sobą.

zmiany w skórze zachodzą wraz z upływem czasu. Odpowiedzialne są także geny. Na to nic nie poradzimy. Ale na intensywny i niehigieniczny tryb życia (nieodpowiednią ilość snu, niewłaściwą dietę, używki), nieodpowiednią pielęgnację musimy reagować. Bo to główne przyczyny zachodzących zmian. Zwolnij nieco intensywne tempo życia i sięgnij po kosmetyki ochronne, działające jak tarcza, która z jednej strony chroni twoją skórę, a z drugiej zapobiega niszczącemu działaniu wolnych rodników.
dbanie o skórę około 30 roku życia wymaga chęci oraz właściwego planu pielęgnacji. Ważne jest uzupełnienie niedoborów składników nawilżających i usuwających objawy zmęczenia. Pamiętaj, niedostateczne nawilżenie uwidacznia drobne zmarszczki. Wierzymy, że suma małych kroków, może dać duży efekt. Kilka prostych czynności to sposób na odżywienie skóry. To dla nas ważne.

pielęgnacja na dzień.

jej zadaniem jest skutecznie nawilżać i chronić komórki skóry przed promieniowaniem UV, które uszkadzają kolagen i elastynę powodując utratę kondycji skóry. Potrzebne jest tu wsparcie dla skóry w mieście, gdzie zanieczyszczone środowisko, styl i tempo życia mogą być zagrożeniem dla jej dobrego wyglądu. Wybierz kosmetyk,, który działa na 3 płaszczyznach:

1. chroni przed szkodliwym wpływem środowiska miejskiego (smog, powietrze złej jakości, spaliny, kurz, klimatyzacja, suche i ogrzewane powietrze) oraz promieniowaniem UV

2. naprawia uszkodzenia i łagodzi podrażnienia

3. wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, poprawia jej kondycję i przywraca komfort
pielęgnacja na noc.

podczas gdy my śpimy, nasza skóra ciągle pracuje. Dlatego tak ważne jest dostarczenie jej odpowiednich składników. Noc to czas regeneracji uszkodzeń powstałych w trakcie dziennego narażenia na promienie UV. Śpijmy więc spokojnie. Wybierz więc krem, który stymuluje nocną odnowę skóry, detoksykuje podczas snu, zapobiega nocnej utracie wody z naskórka, przywraca wypoczęty wygląd po przebudzeniu i wygładza drobne linie i zmarszczki, głównie zmarszczki mimiczne.

pielęgnacja pod oczy.

to dopełnienie pielęgnacji twarzy. Pamiętaj, że krem można nakładać nie tylko pod oczy, ale i na powieki. Wybierz kosmetyk dostosowany do Twojego typu skóry. Ważne by niwelował pierwsze zmarszczki, rozświetlał i witalizował delikatną skórę wokół oczy. I nie zdradzał, że wczorajszy wieczór nie skończył się szybko. Najlepszy będzie krem, który poprawia świetlistość skóry i przywraca blask spojrzeniu i jednocześnie maskuje cienie pod oczami dzięki pigmentom rozświetlającym, uelastycznia skórę , wygładza drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych oraz nawilża i zatrzymuje wilgoć w naskórku.

 

ps

pierwsze zmarszczki i wrażliwość skóry są naturalnym wynikiem upływu czasu i często życia w dużym mieście. Pojawiają się wraz z ekspresją emocji i na skutek działania niszczących czynników zewnętrznych. Nie chodzi tu o to, by żyć z miną pokerzysty z dala od miasta. Śmiech to zdrowie, puszczanie oczek ma swój urok i nikt nikomu nie zabroni kochać życia w dużym mieście

uzupełnij pielęgnajcę o

green,
oczyszczanie.

łagodny płyn micelarny-tonik 2 w 1, 200 ml

bestseller
16,99 zł KUP

dermo face,
physio.

żel do mycia twarzy i oczu, 150 ml

bestseller
19,99 zł KUP

green oils,
matowienie.

orzeźwiający żel peelingujący do mycia twarzy, 150 ml

bestseller
16,99 zł KUP

dermo face,
sebio.

maska czarny detox, 40 ml

bestseller
32,99 zł KUP

obserwuj nas na Instagramie.