pielęgnacja skóry 50+

rysy twarzy to nasz charakter. Znak rozpoznawczy. W wyniku upływu czasu i starzenia hormonalnego owal twarzy ulega jednak zmianom. Zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, naturalnej podpory dla skóry.

 

 

za zmiany w okolicach skroni, gdzie powstają zapadnięcia i policzkach możemy winić grawitację. Niestety ziemia działa na nas przyciągająco. Zmiany w skórze dotyczą także produkcji sebum. Staje się ograniczona. Ale ujścia gruczołów łojowych zostają mocniej zarysowane. Pojawiają się także plamy pigmentacyjne, a zmarszczki i bruzdy widoczne są również w spoczynku. Złośliwa ta nasza skóra.

czy to już?

cechy charakterystyczne dla tego typu skóry to utrata owalu twarzy, wiotkość i brak jędrności, głębokie zmarszczki i bruzdy. Znać o sobie dają także poszerzone pory, obecność plam pigmentacyjnych i niejednolity kolor skóry. Zmęczenie, brak witalności i szorstkość. Trzy ostatnie również zdradzają upływ czasu.

wygląd naszej skóry często od nas nie zależy. Sprawcami są geny i zmiany w gospodarce hormonalnej, pojawiające się wraz z wiekiem. To, co możemy dla siebie zrobić to wysypiać się, zmienić dietę, a używki zamienić na sport. O to możesz zadbać sama. My możemy pomóc Ci w doborze odpowiedniej pielęgnacji.

skóra w okresie około menopauzalnym potrzebuje pielęgnacji uzupełniającej poziom nawilżenia oraz przeciwdziałającej skutkom niedoboru hormonów. To one są odpowiedzialne za nawilżenie, elastyczność i miękkość skóry.

pielęgnacja na dzień.

krem dobrany na dzień powinien modelować kontury twarzy, przywracać gęstość skóry oraz rozjaśniać przebarwienia. Jego zadaniem jest utrzymanie napięcia skóry i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Wiemy, że lubisz słońce, ale chroń się przed nim. Delikatnie pozostawiony na powierzchni skóry film dodatkowo ochroni przed negatywnym wpływem środowiska. Wsparciem dla skóry w mieście, gdzie zanieczyszczone środowisko, styl i tempo życia mogą być zagrożeniem dla jej dobrego wyglądu będzie kosmetyk, który działa na 3 płaszczyznach:

1. chroni przed szkodliwym wpływem środowiska miejskiego (smog, powietrze złej jakości, spaliny, kurz, klimatyzacja, suche i ogrzewane powietrze) oraz promieniowaniem UV
2. naprawia uszkodzenia i łagodzi podrażnienia
3. wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, poprawia jej kondycję i przywraca komfort
pielęgnacja pod oczy.

 

nie zapomnij o okolicach oczu i powiekach. Wybieraj kremy które poprawią gęstość i napięcie skóry wokół oczu. Spłycą zmarszczki, rozjaśnią plamy pigmentacyjne i cienie pod oczami. Stosuj je także na powieki. Najlepiej, aby Twój kosmetyk również rozświetlał i odmładzał spojrzenie.

pielęgnacja na noc.

powinna pobudzać procesy przywracające gęstość skórze. Sen regeneruje nie tylko siły witalne. Regeneruje także fotouszkodzenia, na które skóra jest narażona podczas dnia. Śpij więc spokojnie. Ale zanim zaśniesz, zastosuj krem który regeneruje i stymuluje nocną odnowę skóry, silnie nawilża, odżywia i zapobiega nocnej utracie wody z naskórka. Ważne aby modelował owal twarzy i odmładzał, zapobiegał utracie gęstości i wiotczeniu skóry. Odpowiednio dopasowany kosmetyk zmniejszy widoczność zmarszczek oraz będzie przywracał wypoczęty wygląd po przebudzeniu.

 

ps

wiemy, że to jak się czujemy, to sprawa młodości ducha. Podobno druga część życia jest bardziej ekscytująca od tej pierwszej?

uzupełnij pielęgnajcę o

green,
oczyszczanie.

łagodny płyn micelarny-tonik 2 w 1, 200 ml

bestseller
16,99 zł KUP

dermo face,
physio.

żel do mycia twarzy i oczu, 150 ml

bestseller
19,99 zł KUP

green oils,
matowienie.

orzeźwiający żel peelingujący do mycia twarzy, 150 ml

bestseller
16,99 zł KUP

dermo face,
sebio.

maska czarny detox, 40 ml

bestseller
32,99 zł KUP

obserwuj nas na Instagramie.